05.05.2016
  •  

İkizler Burcu Yıllık Yorum

ikizler_burcu
GENEL
2014 yılında yaratıcılık sizin var olma sebebiniz olacak. Yüzeysel veya rutin işleri unutun sevgili İkizler, artık sadece sizin için önemli olan şeyleri arzulamaktasınız. Mars’ın yılın ilk yedi ayında Terazi’de olmasıyla birlikte tüm hayatınızı değiştirebilecek çok anlamlı bir projeye odaklanacaksınız. Kozmik evreninizdeki tek pürüz, peşpeşe gelecek bazı gerilimlerin ilk başlarda işleri yavaşlatabilecek olması. Venüs, Merkür (sizin yönetici gezegeniniz) ve Mars bahar boyunca belli zamanlarda geriye kayacaklar. Bu sıkıntı verecek bir durum gibi gözükse de aslında doğal bir hediye gizli burada. Çünkü yaptığınız işleri tekrar tekrar yapmaya zorlanacaksınız. Bu da sizin kendiniz ile gurur duyacağınız, tamamen size ait bir şaheser ortaya koymanıza vesile olabilecek. Nisan ayı Büyük Kardinal Çakışması’nın dönemi. Yani daha anlaşılır bir dille, önemli değişimlerin. Tüm burçlar için çok çekişmeli geçebilecek bir dönem. Sosyal ve romantik kuşaklarınız çok güçlü olarak etkilenecek. Yılın başlarında Mars sayesinde romantizm konuları oldukça ateşli olacak. Temmuz başlarındaysa Jüpiter iletişim kuşağınıza geçerek size tonlarca şans getirecek. Hatta iş yazma ve konuşmaya geldiğinde normalden çok daha fazla yetenekli olacaksınız. Satürn Aralık ayında sizin ters burcunuza girecek. Bu da hem iş hem özel ortaklıklarınız mikroskop altında olacak demek. Size özel bir not: Merkür, sizin yönetici gezegeniniz 6 Şubat’tan 28 Şubat’a, 7 Haziran’dan 1 Temmuz’a ve yine 4 Ekim’den 25 Ekim’e kadar gerilemede olacak. Aksaklıkların yaşanabileceği bu tarihleri not edin ve planlarınızı buna göre yapın deriz.

AŞK
Sevgili İkizler, yılın ilk yarısında romantik hayatınız ‘alev alev’ diyebiliriz. Mars, yani tutku gezegeni, ocaktan temmuza kadar sizin aşk kuşağınızda. Bu evrede siz çok daha maceraperest ve cüretkar olacaksınız. Ancak unutmayın ki Kırmızı Gezegen bu dönemi de içine alan marttan mayısa kadar gerilemede kalacak. Bu demektir ki en cesur aşk planlarınız için uygun zaman ocak, şubat, mayıs sonları ve temmuz ortaları. Mars’ın hareketleri önemli. Çünkü onun devre dışında olduğu aylarda ilişkilerinizde çok fazla itişme ve çekişmeler olabilir. Bu zamanlarda çok agresif veya pasif agresif olmamaya çalışın. Jüpiter temmuzda tüm burçları etkiliyor. İlişkilerinizi yumuşatmaya yardımcı oluyor ve daha net iletişim kanalları için yer açıyor. Venüs kasım ve aralık ortalarında ortaklık kuşağınızda yer alacak. Bu dönem yeni bir aşk için veya uzun dönem ortaklıklarınızı daha derinleştirmek ve bağlanmak için harika bir zaman olabilir.
KARİYER VE PARA
Bu sene iş hayatınızda rekabet var. Bu yüzden değişikliğe hazır olun. Kariyerinizi boşlamayın. Onun bir anlamı olduğundan emin olun ve bu enerjiyi akışı devam ettirmek için kullanın. Bunu yapamasanız bile en azından işinizi daha iyi anlamaya çalışın. Profesyonel anlamda, işinizdeki uyumla ilgili değişiklikler aslında 2012’den beri oldukça yoğun şekilde devam ediyor. Nisandaki Büyük Kardinal Çarpışması’ysa bunu tamamen yeni bir seviyeye getiriyor. Değişiklikler kaçınılmaz, dolayısıyla onlara hazır olun. Ama bilin ki bu tarz gelişmeler aslında olumludur. Büyük bir deprem ve ardından ayrılma olsa bile tüm kariyer konseptinizi gözden geçirmeniz için iyi bir fırsat oluşacak. Eğer işiniz yoksa ve uygun bir iş arıyorsanız 23 Ekim’deki güneş tutulması ihtiyacınız olan bağlantıyı size getirebilir.
ARKADAŞLIK
Bu yılın belli dönemlerinde arkadaşlık konuları çekişmeli olabilir. Sosyal ağınız içindeki bazı kişiler sebepsiz yere saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Özellikle nisan böyle anlar getiriyor. Özellikle de ayın ikinci yarısından sonra. Bu hayatınızda hangi arkadaşları gerçekten istiyorsunuz, hangileri sizin büyüme ve iyiliğinize katkıda bulunmuyor, bunları sorgulamak için önemli bir zaman. Bu açıdan Merkür gerileme evrelerine de dikkat! Zira arkadaşlarınızla kafanızı karıştıracak sohbetlere neden olabilir. Böyle dönemlerde konuşmalar konusunda daha toleranslı olun. Telaffuz edilenler tam o manaya gelmiyor olabilir. Bu karışıklık hali yönetici gezegeniniz burcunuza direkt gelmeye başladıktan sonra tamamen temizlenecek. Bir tartışma sonrası hayatınızdan birini umarsızca çıkartmak yerine, biraz sabırlı davranın. Ve yazıldığı zaman farklı tonlamalarla okunabileceği için her ne olursa olsun bu dönemlerde mesajlaşma veya e-posta yazışmaları yapmayın.
SAĞLIK
Nisan astrolojisi biraz külfetli. Bu yüzden bu dönemlerde sağlığınız konusunda özenli olun. Detoks için para biriktirin, vücudunuzu arındıracak yeşil içecekler için ve hepsinden de öte düzenli ve derin nefesler alıp vermeyi sakın unutmayın. Burcunuz ciğerleri yönetiyor. Bu yüzden uygun nefes almak son derece önemli. Özellikle de mental zorlanmalarda vücudunuzu tam olarak oksijenle doldurun. 23 Ekim’deki güneş tutulması zorlayıcı olabilir, çünkü yılın en önemli zamanlarından biri! Bu yüzden zihin ve vücudunuzun mükemmel bir uyum içinde iletişim halinde olduğundan emin olun.


  •  

Etiketler:,

YORUMLAR