05.05.2016
  •  

2014 Başak Burcu Yıllık Yorum

basak_burcu

2014’de Başak Burcunu Neler Bekliyor
2014’ün ilk yarısı arkadaşlar, sosyal aktivitelerle dolu ve eğlenceli geçecek ama daha sonra çevrenizden uzaklaşacak ve tüm bir sene boyunca para meseleleriyle uğraşacaksınız.
Yılın ilk ayında geçmişe odaklanabilirsiniz ve eski bir aşk yeniden karşınıza çıkabilir. Ya da şimdiki sevgilinize eski meseleleri gündeme getireceksiniz, ilişkinizden şüphe duyacağınız bir dönem ama ondan sonra Temmuz sonuna kadar aşkta ve sosyal ilişkilerde en şanslı burçlardan birisiniz. Gezebilir, davetlere katılabilir, arkadaş çevrenizi genişletebilir ve dernek, kulüp gibi topluluklarda öne çıkabilirsiniz. Bu gibi topluluklar size başka başarılar da getirecek. Aslında hayatınızın her alanında en büyük fırsatlar arkadaş ve gruplar aracılığıyla gelecek.
Senenin ikinci yarısı ise çok farklı. Kalabalıklardan uzaklaşacak ve tek başınıza zaman geçireceksiniz. Bunun çeşitli nedenleri olabilir örneğin tek başınıza kapanıp çalışmanızı gerektiren bir iş veya gizliliği olan bir proje için perde arkasından çalışmanız gerekebilir. Alternatif olarak çeşitli nedenlerle hastane, rehabilitasyon merkezi, hapishane, huzurevi gibi kapalı kalınan kurumlara gidip gelebilirsiniz.
Maaşınız dışında kalan hisse, telif, nafaka, miras, komisyon, kredi, borç, vergi gibi ortak kaynaklarda büyük iniş çıkışlar yaşıyorsunuz. Bu kaynaklarda güç savaşları ve büyük mücadele 2014 yılında devam edecek. Harcamalarınızı düşürün ve borca girmeyin. Yaza kadar harcamalarınız yüksek olacak ve beklemediğiniz masraflar çıkacak ama aynı dönemde para kazanma hırsınız artıyor eğer kendi işinizi yapıyorsanız mart ayından itibaren büyük paralar kazanabilirsiniz. Nisan ve ekim aylarındaki tutulmalar gelir kaynaklarınızda değişikliklere neden olabilir. Nisan ayındaki tutulma pek kolay geçmeyecek, büyük ödemeler çıkabilir ve epey zorlanabilirsiniz. Sene sonu yine sıkıntılı geçebilir.
Anne babanız dışında kalan kardeş, kuzen, dayı gibi yakın akrabalarınızın hayatında çeşitli sorunlar olabilir ve sizin yardım etmeniz gerekebilir. Ya da ilişkinizde soğukluk yaşayabilir veya başka nedenlerle fiziksel olarak ayrı kalabilirsiniz. Mayıs ayında iyi bir çözüm bulacak ama sene sonunda rahatlayacaksınız.
Aynı şekilde ulaşımda yaşadığınız bir sıkıntı veya arabayla ilgili bir zorluk bu sene bitince, bitecek. Seyahat bakımından da daha özgür olacaksınız.
27 Ağustos-1 Eylül arasında doğan Başaklar ise karşı tarafı algılamakta zorlanacaklar. Bu durum istismara açık olmalarına ve bilerek ya da bilmeden yanıltılmalarına neden olabilir. Ortaklıklar, avukat, ajans ilişkileri, davalar ve her türlü ilişkide karşı tarafa güvenmemek iyi olacak.


  •  

Etiketler:, ,

YORUMLAR