• Yay Burcu /
  • Yay Burcu Kadını Özellikleri
05.05.2016
  •  

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay Burcu Kadını
Yay burcu kadını hareketli, aktif bir yapıya sahiptir.
Yay burcu kadını evde durmaktan çok hoşlanmaz, aktif bir hayatı tercih eder.
Yay burcu kadını giriştiği işlerde inancını ortaya koyarak özveriyle çalışır.
Yay burcu kadınının inancı sayesinde etrafındaki kişiler de pozitif olarak ondan etkilenebilir.
Yay burcu kadını gezmeyi, yeni yerler, farklı kültürler keşfetmeyi çok sever.
Yay burcu kadını spor yapmayı sever.
Yay burcu kadını, ona değişiklik ve yenilik sunabilecek erkeklerden hoşlanır.
Yay burcu kadını dürüstlüğü benimseyen bir yapıda olduğundan karşısındaki kişilerden de aynı davranışı bekler.
Yay burcu kadını, karşısındaki partneriyle güvene dayalı bir ilişki kurmak ister.
Yay burcu kadını özgürlüğü yaşayacak ve yaşatacak bir partneri tercih eder.
Yay burcu kadını hayatı her yönüyle deneyimlemeyi isteyen bir yapıda olduğu için evliliği de deneyebilir.
Yay burcu kadınını etkileyebilmek için monotonluktan uzak durmak gerekir. gezmeyi çok sevdiğinden seyahat planları yapan erkekler yay burcu kadınını çok etkiler.

Yay kadınları her zaman, her yerde görülen Polyannalardır. O heryerde yalnız yaşayacaktır. Yay kızları çok bağımsızdır. Ve her iki cinstten Yayların da aile bağlarına garip bir uzaklıkları vardır. Belki de bu, çok yolculuk yapmalarından ve ailelerini iyi tanıyacak kadar evde kalmamalarındankaynaklanmaktadır.

Hatta sinemaya veya arkadaşlarının evlerine giderken bile, huzursuz bir şekilde hep yoldadırlar. O, herzaman size duymak istediğiniz şeyleri söylemeyecek. Çoğunlukla açık sözlülüğü ve utandırıcı sorularıyla saçlarınızı diken diken edecek. Ama arada sırada öyle özel, öyle harikulade birşey söyleyecek ki, size şarkı söylüyormuş gibi gelecek. Biraz aklınızı kurcalayacak ama, Yay kızlarının çoğu arkadaşlıkla aşkı, aşkla arkadaşlığı birbirine karıştırır. Partnerinizde çekingenliği, utangaçlığı tercih eden eski kafalı erkeklerden biriyseniz, kendinize başka bir Bingo arkadaşı arasanızdaha iyi edersiniz. Bu genç hanımın parlak içten bir davranışı vardır. O\’nun ne hissettiği ve ne düşündüğü nasıl davrnandığı ve ne söyledeği özdeştir. Onun ne hissettiği ve ne düşündüğü; nasıl davrandığı ve ne söylediğiyle özdeştir.

AÇIK SÖZLÜ VE PATAVATSIZDIR

Onun açık sözlü patavatsızlığı doğal olarak anlaşmazlıklara, ateşli kavgalara, en azından incinmelere neden olur, ama bu Onun ruhunu ezemez. Jüpiter gururu yüzeye çıkar ve O\’nu bir bunalımdan kurtarır; kalp ağrısını yılın en büyük şakası olarak herkese kabul ettirir. Belki içten içe ağlayabilir. Ama flörtüyle bozuşması konusunda arkadaşlarının sorularına öyle kurnazca cevaplar verecektir ki, herkes bozulan ilişkilerinin zararsız bir flört olayından başka bir şey olmadığına karar verecektir. Er geç herşeyi mahvetmek için ne söylemiş olabileceğini düşünerek yastığı gözyaşlarıyla ıslattığını hiçkimse tahmin etmeyecektir. Böyle olaylar yüzünden bir Yay kızı bekar kalırsa o gene de yaşamın tadını çıkaracak ve çok eğlenecektir.

Bir erkek yerine çevresinde dolaşan bir düzine erkek olacak ve O onların hepsinden hoşlanacaktır. Yay erkeği gibi yay kızıda evlilik bağından biraz ürker. Onu yakalamak için olta olarak parlak, renkli gelin telleri kullanmanız gerekecektir. O erkeklerle ilişkilerinde havalı geleneklere uymayan biridir. Siz kendisiyle eşit olarak düşündüğü için, sizinle aynı davranışları gösterdiği gibi, aynı süveteri de giyecektir. Yay kadınlarının çoğu gibi, sporu ve kamp yapmayı da seviyorsa , Onu erkek çocuklardan ayırdetmekte zorluk çekebilirsiniz. Ama aslında hiç de öyle değildir. Bir kere, süveteriniz Onun üstünde farklı görünür. Jüpiter kadınları zaten yapısal olarak erkeksi değillerdir. Onlar tanıdığınız kadınların çoğundan daha kadınca, daha yumuşak olabilirler. Onun ortalıkta bu kadar çok erkekle dolaşıp arkadaşlık etmesi ve sizin Onu hep kalabalık içinde görmeğe alışmanız bu yüzdendir. Bu kadar titizlikle dürüst ve hilesiz olduğu için, ününü korumakta biraz dikkatsiz davranabilir.

Ve toplumun istediği iki yüzlülüğü hor görülebilir. Bunu Ona sorarsanız, sözünü esirgemiyecektir. Herhalde size, geleneklere uygun saatte eve dönmenin masumiyet işareti olmadığı gibi, gece yarısı vals yapmanında herkesle ilişki kurmak anlamına gelmediğini söyleyecektir. O kendi ahlakının kötülüklerden uzak olduğunu bilmektedir ve önemli olan da budur. Doğal olarak, çok yanılmaktadır. Bir kadının ünü söz konusu olunca, başka insanların ne düşündüğü önemlidir. Ama Onun tutumunu anlamağa çalışmalısınız. Genellikle ne anlama geldiğini bile bilmeden bazı şakalara güldüğü için, Onun hafif bir kadın olduğunu düşünmeyin.

KALBİ GÜVEN DOLUDUR

Gerçek şudur ki, O kalbi güven dolu bir çocuktur. Görünüşü o kadar saftır ki, kurtlara, tatlılıkta adam kandırma ustalarına ve şarlatanlara cesaret verir. Ne kadar akıllıca tartıştığını ve nasıl şaşırtıcı şekilde mantıklı olabildiğini funutun. Tüm bunların Onun kalbiyle hiçbir ilgisi yoktur. Kafası tartışma götürmez. Parlak ve zekidir ve herhangi bir tehlikedenkendini kurtaracak güçtedir. Ama kalbi savunmasızdır. Sık sık düşer ve yaralanır. Onun bir başka özelliği de biraz sakar olmasıdır. Yayın neşeli havası en katı kalpleri bile eritir. Arada sırada bu kız size, kuyruğunu dostça sallayan ve ayağınızın üstünden geçen sakar bir köpek yavrusunu hatırlatacaktır. Tipik Jüpiter kızı çok iştahlıdır. O iyi yiyecekleri ve şarabı güzel giysileri sever ve yolculukta hep birinci sınıfı seçer.

Yaylar doğuştan savurgandırlar. Paraya hiç değer vermezler. Ve onlara bir doların ne deemek olduğunu anlatmak epeyce zaman alır. Ona kredi kartınızı ödünç vermeden önce yükselen burcunu dikkatle inceleyin. İlişki kurduğunuz Yay Kızı gösteri sanatlarından biriyle uğraşabilir, çünkü sahne ışıkları bunların çoğunu cezbeder. Eğer öyleyse, sanatından bıkmadıkça, mesleğinin herşeyden önce geleceğini bilmelisiniz. Alkışların tatlı sesi kulaklarında çınlayan bis seslerinin heyecanı Onun için sizin sıralamayacağınız tüm büyüleyici romantik cümlelerden daha etkilidir. Seyehat perisi ona gezip dolaşma tutkusu vermek için her zaman yanıbaşında olacaktır. Yapabildiğiniz zaman siz de Onunla birlikte tatile gidin. Eğer birlikte gidemiyorsanız, bırakın kendisi gidip keyfine baksın, siz de O\’na güvenin O sizi sevmektedir.

KESİNLİKLE DUYGUSUZ DEĞİLDİR

Onun gönül işlerindeki rastgele davranışlarına ve evlenme konusunda ki çekingenliğine bakarak duygusuz olduğunu düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz. Tam tersine yeri geldiği zaman duygusallığından yanına varılmaz. Yay kadınlarının çoğu mutfak işlerine bayılmazlar. Ama üzüntülü olduğunuz bir gün, sizi neşelendirmek için nefis bir kremalı tatlı yapabilir. Kendisinin de korkunç öfkeye kapıldığı zamanlar olacaktır. çok kırıldığı zaman, acı şekilde alaycı bir dil kullanabilir. Ancak daha cümlesini bile bitirmeden ne söylediğini unutur ve neden aklınızı bu söze taktığınızı da birtürlü anlayamaz. Çocukları herhalde Ona hayran olacaktır. O, çocuklarının yakın arkadaşı olacak ve onlarla sirk oyunu oynayacaktır. Hiç kimse konuklarını bir Yay gibi cana yakın bir şekilde ağırlayamaz.

Hata Onun Aslan kızkardeşleri bile. Hem de Aslanlar sosyal faaliyetlerinde hiç gevşek davranmazlar. Yay kadınının neşeli uyumlu arkadaşlığınında çöpcüden sizin amirinize kadar her sınıftan insana candan karşılandığını hissettiren bir özellik vardır. Yay kızının aslında neyse öyle kalmasına izin verdiğiniz ve kendisini eli kolu bağlı hissettirmediğiniz sürece yay burcundan Polyanna size üç ikramiye verecektir: sadakatini, güvenini ve sevgisini. Bu üçü birbirinden hiç ayrılmaz çünkü O sevgisini verdiği zaman arkadaşlığı da hemen onun yanıbaşında gider


  •  

Etiketler:, , , ,

YORUMLAR