05.05.2016
  •  

Yengeç Burcu Kadını

yengec-burcu-kadini

Yengeç burcu kadınları duygularını kullanarak bağ kurarlar. Karşısındaki insanın kendisine olan duygularını yansıtırlar.
Yengeç burcu kadınları anılarına ve geçmişlerine çok bağlıdır.
Umduğu ilgi ve sevgiyi bulamayan yengeç kadını alınabilir ve saldırgan tavırlar sergileyebilir.
İçe dönük ve evcimen bir yapıda olan yengeç kadını sevgikleriyle evde vakit geçirmek ister.
Romantik olan yengeç kadını şiir ve müzikten hoşlanır.
Duygusal hafızası güçlü olan yengeç kadınları aldatılmayı affetmezler.
Eşini kıskanan ve ondan sadakat bekleyen yengeç kadınları, fazla gösterişli erkeklerden hoşlanmaz.
Nostaljik bir yapıda olan Yengeç Kadını eski aşklarını unutmakta zorlanır ve zaman zaman duygusal geri dönüşler yaşarlar.
Yengeç burcu kadınları karaktere dış görünüşten daha fazla önem verir.
Yengeç kadını binsel açıdan çekingen ve soğuk tavırlar sergileyebilir, kontrolü karşı tarafa bırakabilir.
Geçmişine ve alışkanlıklarına düşkün olan yengeç kadını cinsel hayatında da yeniliklere kapalıdır.
Yengeç kadını cinsel hayatında en çok Akrep, Balık ve Boğa burçları ile uyumludur.

Yengeç burcunun kadınının özellikleri bazen insanı çelişkide bırakır. Bir yengeç kadınının narin bir ceylan mı? yoksa yırtıcı bir kuş mu? olduğunu anlamak o kadar da kolay değildir. Bazen öyle tavırlar sergiler ki, onun dünyanın en hassas ruhlu, en düşünceli insanı olduğunu düşünürsünüz. Bazen de o kadar agresif ve hırçın olur ki, onun ruhsuz ve duygusuz birisi olduğunu düşünürsünüz. Bunun sebebi, yengeç burcunun özellikleri arasında en önemlisi olan duygusallığıdır.

Yengeç burcunun kadınları aşırı bir duygusal duyarlılığa sahiptir. Bu nedenden dolayı da, çok kolay kırılırlar. Hatta o kadar kırılırlar ki, bazen kontrollerini kaybedip, hırçın bir yapıya bürünürler. Sonradan yaptıklarına çok üzülseler de, kırgın bir yengeç kadını, aynı zamanda kızgın da bir hal içerisindedir. Maalesef yengeç burcunun kadınları, duygusal duyarlılıklarını fazla olmasından dolayı, sıkça değişik ruh hallerine bürünürler. Maalesef diyorum çünkü bu haller pek çok zaman melankoli olur.

Tasarruf yapmak, yengeç burcunun özellikleri arasındadır. Yengeç burcunun kadınları, her kazanç düzeyinde bir şeyler biriktirirler. Yani az da kazansalar, çok ta, illaki bir şeyler biriktirirler. Yengeç kadınlarının gizli bir yerlerde mutlaka paraları vardır. En azından olmalıdır. Yengeç burcunun özellikleri arasındaki bu huyları, ilişkilerinde de dikkat çeker. Savurgan erkeklerden pek hoşlanmazlar. Birlikte oldukları kişilerinde tasarrufları ile alakadar olurlar. Bu, çok paragöz oldukları anlamına gelmemektedir. Onlar birlikte oldukları erkeğin ne kadar kazandıklarından ziyade, ne kadar tutumlu oldukları ile ilgilenirler. Mesela belki de, çok pahalı bir hediye aldığı halde, bunun, duruma göre gereksiz olduğunu söyleyen nadir kadınlardandırlar. Yengeç burcunun kadınları, parası olmayan birisi ile ilişki kurabilirler. Ama ne kadar azimle çalıştıkları ile yakından alakadar olurlar. Sebatla çalışmanın sonunda başarı getireceğini bildikleri için, çalışan insanları takdir ederler.

Yengeç burcunu ay yönetir. Tabiatı da sudur. Bu nedenledir ki, yengeç burcunun kadınları, sahilde mehtabı seyretmeye bayılırlar. Böyle bir durumda çok değişik bir ruh haline girerler. Belki de onları hiç bu kadar canlı, bu kadar hevesli ve mutlu olarak başka bir yerde görmek mümkün değildir.

Çekingenlik, yengeç burcunun özellikleri arasındadır. Yengeç kadınları atak değildirler. İlk hareketi daima karşılarındakinden beklerler. Onların bu çekingen halleri, kendilerine özel bir cazibe kazandırır. Yeni bir ilişki başlangıcında, eğer karşısındaki girişimde bulunmazsa, çok sıkıntı çekerler. Onları bu tutuma sevk eden şey, yengeç burcunun özellikleri arasındaki kabullenilmeme korkusudur.

Yengeç burcunun kadını ile sağlıklı bir ilişki kurmak isteyen herkesin, yengeç burcunun özellikleri arasındaki, eleştiriye gelememe huylarını iyi bilmeleri gerekir. Eleştiri karşısında çok kırılgan olurlar ve hırçınlaşırlar. Hele bu eleştiri, alayla karışık yapılıyorsa çok daha fena.


  •  

Etiketler:,

YORUMLAR