05.05.2016
  •  

Akrep Burcu

Akrep BurcuAkrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)
Akrep’lerin yaşamın her alanında tutkuları vardır. Arzulu, kararlı, enerjik, kendilerine güvenen insanlardır. Cesurdurlar, tutuğunu koparırlar ve başladıkları işleri yarım bırakmazlar. Güçlerini bakışlarından anlamak kolaydır, bakışlarıyla duygu ve düşüncelerini karşı tarafa kolayca iletebilirler. Mantığıyla hareket etse de aşırı duygusaldır ve duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilirler. Dürüstlüğe önem verirler; ukala, ikiyüzlü ve kendini beğenmiş insanlardan hoşlanmazlar. Doğru bildikleri konularda taviz vermezler. Her şeye karşı aşırı kuşkucudurlar. Kolay kolay inanmazlar fakat inandıkları konuları da sonuna kadar da savunurlar. Çalışmalarında özenli ve sabırlıdırlar.

Amacına ulaşmak için elinden gelen her şeyi yaparlar fakat gösterişten uzak dururlar. Lüks ve gösterişli yaşamı sevmelerine rağmen, bunu gösteriş için değil kendilerini başarılı ve iyi hissetmek için yaparlar. Cinselliğe aşırı düşkündürler, ihtiraslı ve çok kıskançtırlar. Arkadaşlarının güvenini kolayca elde ederler çünkü sır tutmasını bilirler fakat arkadaşlarına karşı da kuşkucudurlar. Bu yüzden düşüncelerini paylaşmaktan çekinirler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Fiziksel olduğu kadar manevi açıdan da güçlüdürler.

Ölümü bir son olarak görmezler bu yüzden de ölümden korkmazlar. Akrep’ler hastalıklardan nefret ederler ve hastalandıklarında hasta olduğunu kabul etmezler; dinlenmek yerine çalışmalarına devam ederler. Kendi güçlerini sınayabilecekleri, mücadele ve cesaret gerektiren sporlardan hoşlanırlar. Sıra dışı görünüme sahip Akrep’leri bakışlarından tanımak mümkündür.

Akrep Burç Uyumları

Koç: Zor bir ilişki ve yine zor bir evlilik beraberliği demektir.
Boğa: Cinsel uyuşma ilişkiyi güçlendirir ama evlilik şüphelidir.
İkizler: İnişleri ve çıkışları olan zor bir ilişki ve evliliktir.
Yengeç: Uyumlu,koruyucu ve iyi bir ilişkidir. Evlilikte mutlu geçer.
Aslan: Heyecan vericidir ama evlilik uzun süreli olunca yıpratacaktır.
Başak: Düşünceler ortak olsa da Akrep bir süre sonra yeni heyecanlar arayacaktır.
Terazi: İlişkiler çok fırtınalıdır. Evlilik de pek sakin geçmez.
Akrep: Tarafları gerecek ve heyecan verecek bir beraberliktir.
Yay: Taraflar bir gecelik aşk için tutkuludur ama bir ömür için dayanamazlar.
Oğlak: Tutkuda ve duygularda eşitlik sağlanır ve uzun süreli sağlam beraberlik olur.
Kova: Cinsel çekicilik bile tarafları zor bir arada tutar.
Balık: Hem ilişkide hem de evlilikte çok iyi zaman geçer.

  •  

YORUMLAR